Ana Sayfa / Renkli Kontakt Lensler / Mavi Lens Alacaklara Tavsiyeler

Mavi Lens Alacaklara Tavsiyeler

Mavi renkli lens kullanarak isteyenler için tavsiyelerimize kulak verin.. Hangi saç, hangi ten rengine mavi lens uygun olur açıklıyoruz.

Bayanlar mavi renkli lensleri tercih ederken birkaç önemli noktayı gözden kaçırdıklarından istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Örneğin; Çok açık kahve göz rengine sahip bilhassa göz merceği küçük olan insanlar koyu mavi lens taktıklarında lens ortasındaki boşluktan içeri bakıldığında gerçek göz rengi görünerek doğal olmayan bir durum ortaya çıkmaktadır.

Özellikle iris çapı küçük olanlar haresiz lensleri tercih ederlerse gözleri dahada küçük görünmektedir. İris yapısı küçük ise hareli, büyük ise haresiz lensler tercih etmeliler. Elbette doğru tercihi yapabilmenin yolu iris çapınızı bilmekten geçmektedir.

Kimler Mavi Lens Kullanmalı?

Koyu kahve, siyah renkli gözler açık mavi, bebek mavisi lensleri kullanabilir. Açık mavi renkli lensler, koyu renk gözlere takıldığında kontrast yaparak doğal bir geçişe neden olur. Daha ön planda olmak isteyenlerin tercihini hareli lenslerden yana yapması avantaj olabilir. Çok açık göz rengine sahip olanlar koyu mavi seçim yapabilirler.

Koyu kumral, sarı saç ve koyu kahve göz rengine sahip olanlar açık mavi ışık etkisi ile mavi rengine doğal geçiş yapabilirler. Açık renkli gözlerde düşük kontrast etkisi nedeniyle açık mavi renginden uzak durmalıdırlar.

Çok daha doğal mavi gözlere kavuşmak isteyenler biraz pahalı olsada özel custom el yapımı lensleri alternatif olarak değerlendirebilir. Zira el yapım lenslerde istediğiniz kadar açık yada koyu mavi boya, daraltılan veya tamamen kapalı pupila seçeneğiyle doğal göz rengi elde edebilirsiniz.

Sizde mavi lens kullanmayı düşünüyor fakat ölü balık gözü gibi bir netice olmak ve eleştirilere maruz kalmak istemiyorsanız yukardaki uyarıları gözardı etmeyiniz.

Bunlarada bir göz atın!

Uzun Süreli Renkli Lens Fiyatları

Numaralı veya kozmetik amaçlı satın alabileceğiniz çeşitli markaların uzun süreli renkli lens fiyatlarını güncel olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir