Ana Sayfa / Renkli Kontakt Lensler / Renkli Lenslerde Pupilla Aralığı

Renkli Lenslerde Pupilla Aralığı

Renkli lenslerde pupilla aralığını sorun eden kullanıcılara tavsiyeler ve pupilla, renkli lens orta boşluğu çözüm önerilerine kulak verin..

Pupilla ışığın göze girmesini sağlayan bölge, gözbebeğidir. Kontakt lens kullanıcıları renkli lenslerin genellikle orta kısmın büyük olmasından dolayı, şeffaf bölgenin arkasında kalan göz bebeğinin belirgin şekilde görünmesinden şikayet edebilirler. Oysa ki normal şartlarda bütün renkli lens tiplerinde pupilla kısmı belirli aralıkta açık kalmalıdır! Pupilla kısmının darlığı bulanık görme nedeni olabilir. Gözbebeği aldığı ışık miktarına göre ufalıp büyüdüğünden ışıklı bir ortamda olduğundan daha küçük görünebilir. Bulanık görmeye engel olabilmek için konvansiyonel renkli lens standart bir pupila çapı ile üretilirler. Ancak bazı durumlarda göz keratometreleri, iris çapı tespit edilerek daha küçük orta kısım boşluğu elde edilebilmektedir.

Orta kısmın büyüklüğünden şikayet eden renkli lens kullanıcılarına tavsiyeler;

  • Biraz maliyetli olsada özel yapım renkli lens kullanabilirler. Özel yapım renkli lenslerde Çap ve Temel Eğri, Merkez kalınlığı, Pupilla boşluğu ayarlanabilmektedir.
  • Tercih yaparken alt göz tonu ve rengine uygun geçişi sağlayacak renkler seçilmelidir. 2 ton veya 3 ton boya teknolojisine sahip ürünlere yönelmek faydalı olabilir.
  • Özellikle açık renk göz rengine sahip olanlar koyu renklerden veya çok açık tonlardan yana seçim yapabilirler. Kendi göz renginize yakın renkler olabilir.
  • Mutlaka göz muayenesi olarak, göz çaplarınıza ve kornea eğiminize uygun lensleri kullanmalı, üstünkörü lens satın almaktan kaçınmalısınız.
  • Aylık lenslerin yerine değişik çap ve temel eğri seçenekleri olan uzun süreli yıllık renkli lensler kullanmalısınız.

 

 

 

 

 

 

Bunlarada bir göz atın!

Uzun Süreli Renkli Lens Fiyatları

Numaralı veya kozmetik amaçlı satın alabileceğiniz çeşitli markaların uzun süreli renkli lens fiyatlarını güncel olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir